16.4. Horský maraton Trhové Sviny 30 km
23.4. Běh kolem Hluboké 25 km
29.4. Trhosvinenská padesátka 52 km

po 13.3. VOLNO + posilování 17 min.
út 14.3. fartlek Kleť 15km (+552m) 6:13/km …nastavil jsem si na hodinkách 300 m autolap, první půlka výběh na Kleť, druhá seběh zpátky do Krásetína, celkem asi 23×300, místama moc běžet nešlo, těžký terén, měl jsem dost
st 15.3. klus 8 km 5:50/km
čt 16.3. posilování 18 min. + R2km, R, ABC, 6×100, temp.intervaly 3x4km Mk500 (tempo 4:10-4:07-4:06/km), V2.5km …byl to třetí dlouhý těžký trénink v 5 dnech, takže tempo tomu odpovídá, líp to nešlo, skvělý trénink!
pá 17.3. klus 10.5km 5:47/km …nohy cajk, nečekaně bez známek očekávané destrukce tempáčem
so 18.3. klus 12.5km 5:19/km …po dopolední těžké práci míst závodu odpolední běh, záda tuhý, asi 5 zastávek na protažení
ne 19.3. delší klus Kleť 16 km (+502m) 5:58/km …moc se mi nechtělo běžet, nakonec super trénink, tak už to bývá

Celkem 6x běh 81 km, 2x posilování
Celkem za týden 8,5 hod. aktivit

V týdnu odběháno 81 km (nastoupáno +1152 metrů). K tomu i nějaké to kompenzační cvičení. Velmi povedený týden.

2.TÝDEN

V sobotu první z jarních cílů, desítka v ČB. 12.týden přípravy.

po 20.3. VOLNO + posilování 20 min.
út 21.3. R2km, R, ABC, 6×100, rychl. intervaly 3x(4×300 P1) P3, V2km …tempa 3:40-3:23/km na třístovce, pocitově naplno, tempa horší než jsem čekal, nevím no, bylo to velice nepříjemný a těžký a jen o fous rychlejší, než jsem chtěl v sobotu běžet desítku. Původně jsem chtěl v sobotu běžet na rekord tj. tempo 3:43/km, ale to si teď vůbec nedokážu představit.
st 22.3. klus 8km 5:59/km + thajská masáž 🙂
čt 23.3. VOLNO
pá 24.3. klus 5 km + 5×100
so 25.3. R2km, R, rovinky, závod 10 km 3:54/km

RunTour České Budějovice 25.3.2023 – 20. místo čas 38:58

Mám pocit, že každým rokem pořadatelé přidávají další závody, nově štafety ? Start desítky se posunul až na 14:30, dříve se myslím běhávalo už od 13:00. Vyzvedával jsem číslo v čase, kdy se běžel závod na 5 km, tak jsem něco málo natočil na mobil a hodil jsem to na YouTube https://youtu.be/aM2sjEqDOtI. Kdo běžel na čele, tak se tam možná uvidí.

Já běžel poslední závod programu, desítku. Moc k tomu nemám co říct, bylo to utrpení. Držel jsem nějaké tempo asi tak 4 kilometry a pak už to nestálo za nic. V pátek jsem nemohl spát, protože mě strašně bolelo břicho a záda, nevím z čeho, v sobotu už to bylo ráno lepší, ale záda jsem měl ztuhlý a bylo to peklo. Ještě před půlkou jsem vzdal útok na dobrý čas a snažil jsem se pak jen doběhnout. Poslední dva kilometry se mi to podařilo rozhejbat a vrátil jsem se do pohody. Dokázal jsem aspoň běžet tempem kolem 4 minut na kilometr a doběhnul jsem pod 39 minut. Plánoval jsem útok na čas 37:11, takže konečný čas 38:58 je teda hodně za očekáváním. Atmosféra závodu byla jako vždy skvělá a byla tam spousta známých.

Závod byl kvalitně obsazený, pěkně to opanovali hoši z @makacenkoteam, Jan Friš první, třetí Jan Sýkora a pátý Šimon Ekl.

Výsledky Runtour ČB 10 km

ne 26.3. klus 5 km 5:28/km

Celkem 5x běh 41 km, 1x posilování
Celkem za týden 4 hod. aktivit

Tento týden byl hodně odpočinkový, moc jsem se na běh nesoustředil. Měl jsem jiné zájmy (počítač) a v sobotu závod dopadl vlastně podle očekávání bídně.

3.TÝDEN

Už týden mám v hlavě lepší akci než RunTour a tou je Trhosvinenská padesátka 29.dubna (za 5 týdnů). Předloni jsme to šli pěkně turisticky 13 hodin a byl to fakt zážitek! Posledních 14 km jsem to běžel, už potmě v noci s čelovkou, dorazit do cíle bylo skvělý. Krásná trasa tenkrát, každý rok je jiná. Chtěl jsem jít i loni, ale loňská trasa kolem ČB přes Lišov apod. mě neoslovila. Ta letošní slibuje něco podobného jako předloni, možná i lepší….z Trhových Svinů na Nové Hrady, Terčino údolí…. Moc mě láká zkusit tu dlouhou variantu 100 km trať se začátkem v pátek v 10 večer a zažít východ slunce někde v lese. Jenže ani letos to ještě nedám, protože sám si zatím netroufám. Tak aspoň tu poloviční chci dát.

po 27.3. VOLNO + posilování 15 min.
út 28.3. dlouhý běh 21km 5:06/km …původně jsem chtěl ject na Kleť, ale vítr mě odradil, tak jsem šel long po mojí asi top trase současnosti ČB-Planá-Boršov a zpět po cyklostezce 20 km
st 29.3. běh v kopcích Kleť 13 km (+472m) 5:53/km pěkný cesty v lese + sauna paráda
čt 30.3. klus 9 km 5:21/km
pá 31.3. klus 7 km 6:05/km + 7×100 + posilování 16 min.
so 1.4. R3km, R, rovinky, závod 13 km kros 4:10/km, V1km

Běhy v Dolním Dvořišti 1.4.2023 – 11.místo čas 55:13

V DH se běželo spousta dětských běhů, kratší běh starosty, pivní běh a také hlavní závod. Já šel jen hlavní závod na 13 km, startovalo se v 11:15, teplota +9°C, dobré běžecké podmínky. Závod byl součástí JBP, tak byla i pěkná účast, celkem 71 lidí v hlavním závodě, 23 v krátkém závodě a cca 50 dětí. Termínově byl závod posunut loni z června na květen a letos z května na duben. Takže už je to vlastně taková náhrada za Bujanovské koláčové běhy, tradiční to akci JBP v termínu Pražského půlmaratonu. A již 4. ročník akce, já tam běžel letos už potřetí.

Hlavní závod byl letos delší asi o 700 metrů než předchozí 3 ročníky, konečně se startovalo v zázemí závodu (dříve se musel ten úsek přes silnici přejít), to mě potěšilo. Průběh kravínem opět nechyběl a letos tam bylo o hodně více krav, a nechyběla ani tématická hudba z repráků 🙂 Od loňska je tam super asfaltová dálnice na pastviny u lesa. První kilometry zběsilé tempo, chvíli po startu se na čele odpoutala skupina 7 běžců.

Já jsem běžel až ve druhé skupince, na ty blázny nemám. Obhajoba loňského třetího místa skončila rychle, jsem pomalej. Chtěl jsem se držet aspoň Honzy Gregora a ještě tam s náma byl Honza Kovář, také moje kategorie 40-49 let. A další běžci Tomáš Chalupa a Robert Toman, ale to jsou mladší kategorie. Takže skupinka 5 běžců. Klasika ve stoupáních jsem se držel v pohodě, ale v sebězích jsem ztrácel. Několikrát jsme se prohodili s Honzou Kovářem, on mi utíkal v sebězích, já to pak dotahoval ve výbězích. Byl to tvrdý boj o každý metr. Blbý je, že posledních 5 km je hodně o sebězích.

Tak si říkám, přede mnou Honza Gregor, to je třetí v kategorii, to musím dát (uniklo mi, že byl až čtvrtý). Ten Robert Toman nastoupil u rybníka na 11. kilometru, Honza Gregor taky přitopil, a přitom mi říkal před startem, za březen vyběhnul jen pětkrát, čekal jsem, že vytuhne a nic. Držel jsem se aspoň za Tomášem a na posledním kilometru byl i Honza pro mě tzv. na dostřel. Honza K. byl ke konci až za mnou, tak jsem se furt otáčel, i když bych neměl. Míra Kadlec v roli diváka mi hlásil odstupy, díky. Kilometr před cílem jsem měl náskok asi 60 metrů na Honzu K. a byl jsem 3 metry za Tomášem a 30 metrů za Honzou Gregorem. Robert měl už větší náskok, on mě před týdnem porazil na RunTour o 20 vteřin, tak teď mi dal 37 vteřin. Tomáše Chalupu už jsem v posledních stovkách metrů nedal, byl rychlejší o 11 vteřin. Tomáš mě už loni porazil na Sokolským běhu, ale pak zase myslím že dobíhal většinou až za mnou, tak jsem si na něj věřil, ale bohužel byl lepší.

Pocitově se moje forma moc nezlepšila proti minulému týdnu, tak aspoň mě nebolela záda, všechno cajk. No, můj čas teprve přijde. Trénuju na dlouhé horské běhy a první skutečný test formy přijde až 16. dubna.

Výsledky
Fotky

ne 2.4. klus 9km 5:30/km + posilování 17 min.

Celkem 6x běh 76 km, 3x posilování
Celkem za týden 7,5 hod. aktivit

Velmi dobrý týden, odběhal jsem 76 km, v tom 13 km v tempu. Poprvé jsem místo kvalitního tréninku zařadil dlouhý běh. Budu teď potřebovat více DB, takže je budu upřednosťnovat na úkor rychlosti. Teoreticky, ono se i v dlouhém běhu ke konci potrénují rychlá vlákna, když se pomalá unaví, zastoupí je rychlá, to jsem někde četl v moudré knize. Zkusím praktikovat více týdnů a pak otestuju, jestli to funguje 🙂

4.TÝDEN

V nohách mám už tisíc mil a jeden směr a jeden cíl 🙂

po 3.4. VOLNO
út 4.4. dlouhý běh 20 km 4:58/km …nečekaně mi nohy vůbec netuhly, to je pokrok proti minule a tempo pod 5 minut dobrý. Zkusím tento týden ještě jeden DB, tohle mě začíná bavit.
st 5.4. klus 10.5km 5:41/km
čt 6.4. klus 11 km 5:02/km, v tom 3 km svižněji 4:22/km, dneska bída, chtěl jsem víc
pá 7.4. dlouhý běh 23 km 4:55/km …druhý DB ve 4 dnech, asi by stačilo 20km, poslední tři kilometry už bylo trápení
so 8.4. klus 10km 5:42/km + posilování 21 min.
ne 9.4. posilování 20 min. + R3km, R, 6×100, tempový běh 8km 4:06/km, V1.5km