2.TÝDEN – 3x běh 33 km, 3x kolo 65 km, 2x posilování
3.TÝDEN – 4x běh 53 km, 2x kolo 45 km, 1x posilování
4.TÝDEN – 4x běh 53 km, 4x kolo 97 km, 2x posilování

Lipenský půlmaraton 24.8.2024 (MČR veteránů v trailovém běhu)
Písecká štafeta 12.9.2024

1.TÝDEN

Od pondělí do středy jsem trávil aktivní dovolenou s klukama v Polsku, Energylandia v Zatoru. Je tam hodně horských drah a také moc hezký aquapark, doporučuju navštívit, měli jsme dvoudenní vstupenku a stejně jsme za 2 dny všechno nestihli vyzkoušet, je to obrovský areál. Z ČB do Zatoru je cesta 5,5 hodiny.

Čerpám nasyslenou dovolenou v červenci a běžecký trénink teď šel trochu stranou. V minulém týdnu jsem zaběhnul celkem slušně desítku na dráze za 39:13 s minimalistickým tréninkem a 83 kg váhy. To mě dost navnadilo pustit se do toho na podzim více, těch akcí v září a říjnu je hodně a láká mě to, také mě motivuje účast v týmu JBP.

Mimořádně těžký týden. Snažil jsem se aspoň o víkendu se hýbat, abych přišel na jiné myšlenky.

Celkem 3x běh 33 km, 1x posilování
Celkem za týden 4,5 hod. aktivit

2.TÝDEN

V pátek chci dát Neplachovský hrneček, těším se moc.

Neplachovský hrneček 19.7.2024 – 8.místo čas 41:45

V týdnu jsem se vůbec nešetřil, 2x posilovna, 2x běh a 1x kolo před pátečním závodem. Závod v Neplachově se běhá na dva okruhy, celkem 10 km, trochu i terén. Byla pěkná účast 60 lidí na desítce a dalších 23 na pětce, na to že to nebylo v poháru a je čas dovolených, krásný. Počasí letní, asi tak +28°C.

Rozbíhal jsem to s Pepu Bartyzalů a Michalem Stachů. Pepa tlačil na tempo a já jsem se ho snažil držet co nejdéle. Běželo se mi dobře první okruh, pak jsem přibrzdil na občerstvovačce a ztuhly mě nohy, pak už to bylo trápení až do cíle. Měl jsem v tu chvíli trochu náskok před Michalem a když mě na 6.km doběhnul, tak jsem se snažil ho pár set metrů uviset, na 7. km nás pak předbíhal Láďa Beran dost ostrým nástupen, na to jsme nereagovali, málem se Láďovi povedlo předběhnout i Pepu, ten měl v tu chvíli náskok asi 20 vteřin, dobře si rozvrhnul síly, narozdíl ode mě 🙂 Já jsem pak ztratil kontakt s Michalem, utekl mi a navíc mě začalo bolet břicho. Na posledním kilometru mě ještě předběhla dvojice běžců, které neznám.

Druhá půlka mi vůbec nesedla. Bylo to trápení, asi jsem to měl rozběhnout volněji a ten čas 41:45 by potom byl lepší. V kategorii 5.místo. Vyhrál jsem v tombole batoh, pěkné ceny, jako vždy, i to zázemí fotbalového hřiště je tam super.

2024 čas 41:45 8. místo

Po Neplachově jsem byl rozbitej a nic jsem zase neodběhal, a to jsem si říkal, že tento týden odběhám aspoň 60 km. Tak příště už bych rád. Počasí je parádní na cyklistiku.

Celkem 3x běh 33 km, 3x kolo 65 km, 2x posilování
Celkem za týden 8,5 hod. aktivit

3.TÝDEN

Počasí je super, teplo, slunce svítí. Potřebuju už po delší době zase do lesa načerpat energii, nejlepší by bylo někam do hor vyrazit.

Poslední dobou jsem nestíhal ani moc fitko, ale to mě tolik netrápí, jsem spokojený s pokrokem a začnu tam více chodit až na podzim a v zimě, až nebude počasí na kolo. Stačí teď 1-2x týdně.

Běžecká forma je mizerná a blíží se nabitá podzimní sezóna, měl bych už začít nějaký ten objem syslit, pak nebude čas.

Na srpen mám zatím dvě pěkné akce v plánu, láká mě zkusit po delsí době zase nějaký delší horský běh, hledám v termínovce a nenacházím 🙂

Ve čtvrtek těžký trénink s Pepou. Tempo intervaly 20 min. 4:10/km (4.8 km), pauza 2,5 min., 15 min. 4:10/km (3.8 km), pauza 2 min. + 8 min. 3:55/km (2.10 km) to mělo být 10 min. 3:50/km, ale to nešlo. Celkem 15 km, z toho 11 km v tempu. Den předtím běh v kopci Kleť 7 km (+400m).

V neděli dlouhý běh 22 km.

Celkem 4x běh 53 km, 2x kolo 45 km, 1x posilování
Celkem za týden 9 hod. aktivit

Tento týden jsem odtrénoval dobře, akorát ta životospráva a spánek nebyl top, no žijeme jen jednou, tak v pořádku 🙂

4.TÝDEN

Prázdniny jsou v polovině a já se teď zase opřu do tréninku, abych na podzim měl trochu běžeckou formu.

po – posilovna

út – kolo 43 km

st – rychl.trénink inspirovaný od #tymdejvid, akorát o jednu 600 více a trochu jiné pauzy.
1000@3:39 P3 – 600@3:31 P2 – 600@3:29 P2 – 600@3:29 P2 – 400@3:24 P1,5 – 400@3:15 P1,5 – 400@3:17 P1,5 – 400@3:19 P1,5 – 200@3:21 P1 – 200@3:19 P1 – 200@3:06 P1 – 200@3:17 , celkem 5,2 km v tempu

Ještě doplnění kilometráže za červenec 2024: běh 165 km, kolo 193 km. Našlapal jsem více kilometrů než jsem odběhal, takový klasický letní měsíc, je třeba využít počasí a kompenzovat trochu jednostranný pohyb při běhu. Celkově dobrý měsíc, základ tam je a dá se na to stavět v další měsíci.

Zlatá stezka Stožec 15 km 3.8.2024 – 4. místo čas 1:00:45

Ve Stožci se běžel už 18. ročník, já se zúčastnil poprvé. Párkrát byla tato akce i součástí JBP. Letos byla jen součástí německé okresní ligy Sparkassen-Landkreis-Laufcup. Trasa měřila 14,5 km, převážně asfalt, částečně lesní cesty a louka, malá část trasy vedla Německem přes obec Haidmuhle a zpět přes Nové Údolí do Stožce. Velmi hezká trať v národním parku Šumava. Počasí také krásné letní přes 20°C, chvílema pod mrakem i s lehkým mrholením, ideální pro běh.

Do Stožce jsem vyrazil vlakem už v 7:43, startovalo se ve 12:00. Zázemí v budově Obecní knihovny u fotbalového hřiště se sprchou a WC, startovné pouhých 100 Kč. Trasa byla dobře značená moukou, i když jak pro koho. Účast asi 69 lidí, spousta známých a dobrá konkurence.

Prvních 5 km se běží ve stoupání a to mě baví, nasunul jsem se dopředu, na čele běžel Tom (němec, mj. pořadatel 3Kings3Hills), za ním dvojice David Ardamica a Honza Bláha, pak s odstupem Honza Gregor s Lubošem Rákosníkem a za nima já na 6. místě. Vedoucí závodník začal výrazně zpomalovat a postupně ho předběhli všichni na čele včetně mě, takže jsem od 5. km běžel na 5.místě. Viděl jsem v dálce přede mnou Luboše, na 6. km měl náskok asi 45 vteřin. Na 10. km už to bylo 1 minuta a cca 20 vteřin (měřil jsem si to na hodinkách). Doplnění: Ještě tam byl vlastně vepředu s náma vlastně také Ervin Beshir.

Na 10. km po vracečce z Německa zpátky do Čech byla jediná občerstvovačka na trase, já zastavil pro vodu a pořadatel mi hlásil, že jsem 4., povídám, že 5., ale on trval na svém. Tak mi pak hlavou vrtalo, kdo z těch 4 přede mnou chyběl, když jsem nikoho neviděl. Až v cíli jsem se pak dozvědel, že Luboš trochu zabloudil. Tom byl za mnou s velkým odstupem a přede mnou nikdo, běžel jsem většinu závodu sám svoje tempo a běželo se mi nečekaně dobře, asi ten kvalitní čistý šumavský vzduch a ty lesy, to je energie, to se běží úplně jinak než ve městě.

Do cíle jsem doběhnul v čase 1:00:45, tempo cca 4:11/km, převýšení +243m na 15 km není moc, byla to docela rychlá trať. Čekal jsem lepší čas, podle výsledků z předchozích ročníků jsem odhadoval můj čas pod hodinu, to mě trochu mrzí. Hlavní jsou pocity a ty jsou velmi dobré, žádná krize, nohy tuhly až v samotném závěru, rezerva tam byla, povzbudivé do dalších závodů.

Vyhlašování proběhlo docela rychle cca ve 14:30, umístil jsem se na 2. místě v kategorii 40-49 let. Mojí kategorii vyhrál Honza Gregor. Honza mě pak svezl domu, díky moc. Jinak celkově vyhrál Honza Bláha před Davidem.

Celkem 4x běh 53 km, 4x kolo 97 km, 2x posilování
Celkem za týden 12 hod. aktivit

Tento týden se tréninkově vydařil a přidal jsem hodně kilometrů na kole proti minulým týdnům, dva kvalitní běžecké tréninky a k tomu nějaké klusy, posilovna také byla dvakrát. Chtělo by to i nějakou aktivní regeneraci, trochu mě začínají zase zlobit záda a ztuhlé svaly, nedostal jsem se do sauny už asi 5 týdnů a je to znát, zase začnu chodit.