1.TÝDEN – 4x běh 42 km, 1x kolo 20 km, 1x posilování
3.TÝDEN –
4.TÝDEN –

Plánované akce: 7.9. GP 3 nebo 10 km, 12.9. Písecká štafeta 5 km (čtvrtek), 14.9. Besednice JBP 7,5 km, 28.9. Řečický půlmaraton JBP

1.TÝDEN

út – 6×800 P2 …až večer unavený, povedlo se mi odběhat tempo 3:40-3:36/km a s velkou rezervou, to jsem nečekal

V sobotu si dám tréninkově desítku v KÚ. Běžel jsem tuto trasu už dvakrát a jsem dost zvědavý, jak na tom jsem. Na startovce vidím Honzu a Jirku, tak je zkusím aspoň ze začátku uviset 🙂

GP KÚ 10 km 7.9.2024 – 3. místo čas 40:10

Silniční běh na 10 km, moje třetí účast. V letním vedru +26°C se nás sešlo jen 28 lidí a povětšinou starší běžci a běžkyně, ještě teda běželo 20 lidí krátkou trať 3 km.

V 11 hodin start, od začátku vedl Jirka Nevoral a běžel si pro vítězství. Já jsem se ho udržel jen kilometr, pak jsem pochopil, že na něho nemám a šel jsem volnější tempo. Na 2.km mě předbíhal Láďa Stejskal, ten pak odpadnul hned v prvním stoupání na 4. km, tam mě předbíhal nakonec druhý v cíli Pavel Krejcar z Tým Kleť, do dneška jsem ho neznal. V cíli mi pak Jirka říkal, že to byl jeho třetí závod ve třech dnech a stejně ho suverénně vyhrál, borec.

Doběhnul jsem pro pěkné 3. místo a to samé v kategorii, to mě potěšilo, i když se stydím za ten čas 🙂 Měl jsem trochu kliku, že Honza Gregor neběžel, i když jsem ho tam viděl s dětma. V tombole jsem opět nic nevyhrál.

Může mě jen těšit, že jsem se nevydal ze všech sil. Těch závodů bude teď hodně, hned ve čtvrtek Písecká štafeta 5 km v mixech, na to se těším, to bude zábava. A v sobotu další závod, a sice pohárové Besednice 7.5 km , to bude velká neznámá, převýšení +125m na 7,5 km ? To by mě mohlo sedět profilově, kopce mám rád, akorát teda delší a mimo silnici.

2.TÝDEN

Ve čtvrtek bude štafeta v Písku a v sobotu další závod, tak v úterý mohu vynechat intervaly (hurá) a zařadit jen klus. V neděli bych chtěl dát dlouhý běh. Léto je fuč, 4 měsíce bylo krásně, a teď zase nastává 8 měsíců chladu. To znamená, zahodím kolo a budu více běhat.

Tak v sobotu závod v Besednici byl zrušen, neboť se mělo běžet kolem Budského potoka a z něj bude spíše řeka tou dobou, ženou se na nás extrémní deště tento víkend. Možná zkusím zase po 8 letech Havlíčkobrodský půlmaraton, jestli také nebude zrušen, ale je to mětský běh po asfaltu, tak to by mělo být v pohodě. Navíc to má být MČR veteránů, takže by mělo být s kým běžet nebo plavat :-).

Písecká štafeta 12.9.2024 – 3. místo

Druhý ročník této skvělé akce pořádané týmem joggesko (mj. Pivoňův běh). Honza Kovář mě vzal opět do smíšeného týmu Swimrun Písek společně s Míšou H. a Janou K., díky Honzo. Loni jsme obsadili třetí místo ve stejné sestavě. Letos nestartoval vítězný tým Šutri (Honza Hron, Simča a spol.). Ale věděli jsme, že tam je jiný silný tým SK4Dvory a také #týmKleť mix. To se potvrdilo, obě štafety doběhli na prvních dvou místech.

Trasa byla letos hezčí, 3 km silnice a 2 km trail. Moderátor akce hlásil do mikrofonu přibíhající štafety a bylo to přehledný a zábavný sledovat. Překvapilo mě, že hodinky všem naměřili jen 4,7 km místo 5 km, to asi ty zatáčky na motokárovém okruhu, řezal jsem to, co to šlo. Doběhli jsme s náskokem 4 minut na čtvrtý mix tým #DKCM.

Celkem běželo 44 týmů.

Fotogalerie štafeta

Na sobotu mám startovné na půlmaraton. Tak snad se akce nezruší kvůli povodním, jsem připravený běžet v dešti a těším se na to, má být 10°C, ideální teplota pro běh. Je to MČR veteránů (startovní listina), rád bych aslespoň obhájil 5. místo z Lipenského půmaratonu, kategorie jsou tam po 5 letech, ta moje 40-44. Na startovce je loňský vítěz Jakub Exner, známý ultramaratonec Ondřej Velička, pak tam znám Tomáše Lomského z ČB a jinak nevím, kdo další v mojí kategorii jak rychle běhá.

Forma není, beru to spíše jako trénink na podzim. Budu rád za čas pod 1:28, ideálně kolem 1:25, běžet tempo 4:02-4:05/km. Taky bude záležet, kolik vody budu mít v botách, to bude závaží 🙂 Je to na 4 okruhy, už jsem tam běžel v roce 2016 čas 1:25:31. Hodně se tenkrát muselo obíhat pomalejší běžce na úzké cyklostezce podél Sázavy.

Tak závod byl přesunut na 21. září – příští sobotu.

so – tempový běh 14 km @4:15/km TF 147 …asi to nejde srovnávat se silnicí, nulový sklon na páse. Nohy začaly tuhnout po 13 km, zpocenej jsem byl jako prase, 24°C ve fitku, vzduch nedýchatelný. Každopádně to byl dobrý trénink.

Celkem 5x běh 57 km, 2x posilování
Celkem za týden 7 hod. aktivit

Chtěl jsem odběhat více než 57 km, jinak dost dobrý, zase jako, no nejde zrychlit z nuly na sto za dvě vteřiny 🙂 Bych chtěl moc, parádní týden, nejvíc za x měsíců.