1.TÝDEN – 4x běh 52 km, 2x kolo 55 km, 2x posilování
2.TÝDEN – 4x běh 45 km, 2x kolo 74 km, 1x posilování
3.TÝDEN – 3x běh 40 km, 2x kolo 46 km, 1x posilování
4.TÝDEN – 5x běh 54 km, 1x kolo 19 km, 1x posilování

Boršov 17.8.2024
Lipenský půlmaraton 24.8.2024 (MČR veteránů v trailovém běhu)
Písecká štafeta 12.9.2024

1.TÝDEN

Minulý týden jsem potrénoval 12 hodin, skoro dvojnásobek běžného týdne, tak nevím, jak moc se to projeví únavou v tomto týdnu. Pokud budou nohy, tak bych chtěl dát opět aspoň 2 kvalit. běžecké tréninky a k tomu obecnou vytrvalost, třeba v podobě jízdy na kole. Posilovnu bych také dal zase dvakrát, z toho jednou by to chtělo dát leg day, jenže to fakt nejde zkombinovat s běháním 🙂

út – rychl.intervaly 4×600-4×400-4×300 P1,5

čt – tempo.intervaly 5-3-2 stup. Mk4min. , (4:03/km – 4:03/km – 3:55/km). Potkal jsem Peťu Macka na koloběžce, říkal, že běžím pomalu :-). Únava v normě, rezervy jsou. Váha 84 kg.

Celkem 4x běh 52 km, 2x kolo 55 km, 2x posilování
Celkem za týden 10 hod. aktivit

Další povedený týden, trochu byla znát únava z předchozího týdne, tak jsem ubral z cyklistiky, abych si udržel 4 běžecké tréninky a posilování. Běh super, v neděli jsem tam šoupnul ještě večerní stupňovaný běh 8 km po dopolední posilovně, i přes vedro 30°C pocitově paráda. Příští týden už bude v jiném stylu.

2.TÝDEN

Mám teď hodně natrénováno, tak budu trochu odpočívat a v sobotu vyrazím do Boršova. Byl jsem si trasu project minulou sobotu na kole, kromě 2 padlých stromů přes cestu jsem potkal jednu zmiji, když jsem tlačil kolo přes ty šutry. Jinak část Fritschovy stezky je nově upravena a vypadá to moc hezky.

po – kolo 56 km, z ČB na parkoviště pod Kletí a zpět přes Zlatku, letos nejdelší jízda
st – kopečky 14x70m + rychl.int. 4×400 P2 (3:21-3:23-3:25-3:34/km)…takovej minikvaliťáček, udržovací
čt – posilovna 1 hod. + klus 10 km+6×100 s Pepou

V sobotu Boršov.

Reuter Run Boršov 17.8.2024 – 5.místo čas 53:07

Podesáté na startu. Byl to závod JBP, tak se sešla velká parta. Počasí 27°C, dusno, trať úplně suchá, teda až na řeku. I tam protékalo jen 15 kubíků.

Start v 11 hodin, vypálil jsem tentokrát, nikomu se moc dopředu nechtělo, užil jsem si chvilku první místo, než mě David Vaš, Fanda Linduška a Jirka Nevoral předběhli. U památníku pilota na 2.km byla odbočka bez značení a klucí běželi rovně, volal jsem na ně, otočil se ale jen Jirka. V tu chvíli jsem byl zase první nějaký čas, než mě Jirka předběhnul. Běžel jsem společně s Michalem Stachem a Honzou Gregorem, Honza se pak dotáhl na čelo k Jirkovi, já raději držel svoje tempo.

V náběhu do trailového úseku u řeky v půlce závodu jsem pořád držel 3. místo. Hlava moc nechtěla, pořád jsem čekal, že mě za chvíli přesprintujou favorité David s Fandou, to se nestalo. Na 8.km mě doběhli Kuba Bláha se Standou Fialou, pustil jsem je před sebe, jsou lepší v sebězích, nechtěl jsem je brzdit. Po seběhu jsem se k nim na chvilku ještě vrátil. Kuba pak zrychlil a nejdříve utrhnul mě a po chvíli i Standu. Ještě na 10. km jsem viděl všechny 4 nadohled, bylo nás tam vepředu 5 lidí za sebou do minuty, krásný závod.

Kuba pak předběhnul všechny a vyhrál, to je pro mě překvapení, krásně si to vystupňoval. Jirka doběhnul druhý o 10 vteřin, Honza třetí, Standa čtvrtý a já pátý. V kategorii 4. místo. Budou body do poháru, z našeho týmu CBFirst! jsme běželi všichni tři.

Opět se grilovala kuřata a trochu byla fronta na pití, bylo tam hodně lidí. Účast 110 dospělých a hafo dětí. Další JBP akce bude v Besednici 14. září.

Jinak se mi běželo docela blbě, ztuhlá záda a ramena, asi z posilovny. Hlava trochu mimo, čas podobný tomu loňskému. Ke konci jsem si to už jen užíval, hlavně v řece, nemusel jsem finišovat, za mnou jsem nikoho neviděl a Standa přede mnou měl obr náskok. Celkově parádní 5. místo, to už je počtvrté, v Boršově se mi daří jako nikde, asi ty kopce, to mi vyhovuje.

3.TÝDEN

V sobotu MČR veteránů v trailovém běhu na Lipně – ČT Lipenský půlmaraton, to bude nabušená startovka.

Loňská trasa měřila podle hodinek jen 18.4 km +558m. Letos má být 21.7 km +688m nastoupat ?!!! Jestli mám té mapce z webu https://www.lipnosportfestival.cz/beh/#trate věřit, tak to bude mnohem delší a těžší trať. Po průběhu Stezkou korunami stromů je to do cíle ještě 7 kilometrů !!! a dva kopce navíc !!!, kilometrové stoupání na 18. km a pak ještě na 20. km stoupání cca 600 metrů. Ten seběh ze Stezky vede jinudy, nepoběží se na Alpskou vyhlídku, bude to ještě dál, tam jsem ještě neběžel.

Lipenský půlmaraton 24.8.2024 – 9. místo čas 1:53:39

Poosmé na startu nejkrásnějšího běžeckého závodu v Jižních Čechách. Letošní trasa měřila 21 km s převýšením +615 metrů. Počasí +30°C, slunečno. Účast 155 lidí. Start byl společný i pro trasy 10 km (124 lidí) a 3 km (75 lidí).

Perfektně jsem trefil tempo od startu, věděl jsem díky analýze trasy před závodem, že nás čeká po Stezce 7 km do cíle se dvěma stoupáníma a vyplatilo se to, běžel jsem s rezervou celý závod.

Zvládal jsem i pokecat s Honzou Gregorem a předbíhali jsme jednoho běžce za druhým, šlo to jako po másle. Měli jsme domluvený tým s Honzou a Jirkou Nevoralem, bohužel Jirka nedorazil, takže tým padnul, škoda, tu soutěž by jsme jinak vyhráli. Běželo se v kategoriích, Honza běžel 45-49, já 40-44, tato kategorie byla nejobsazenější ze všech (20 lidí), neboť se od 35 let a výše udělovali krásné medaile v rámci MČR veteránů v trailovém běhu.

Bylo +30°C, takže jsem zastavoval na všech 4 občerstvovačkách a poctivě pil vodu a joňták, k tomu jsem měl dvě tablety enervit gt sport. Honza mi utekl a všichni kolem odpadli, tak jsem od půlky běžel sám. Motali se tam běžci z krátké trasy. Stezku na 16. km jsem si užil a nohy pořád lehký.

Pak následoval ten nový úsek 7 km do cíle se dvěma stoupáníma a v tom posledním jsem předbíhal ještě jednoho běžce v bílém triku, co už nemohl a jen šel. Za mnou běžel Ladislav Erbert s odstupem asi 10 vteřin a nutil mě trochu zrychlit. Běželo se přes kořeny lesem, úplně mi to připomnělo úsek z maratonu v Boleticích loni, kde jsem totálně umřel, vypadalo to tam stejně a to mě vyhecovalo, že podruhé nezhynu a dám to. Dal jsem to. Pak už následoval jen 2 km seběh až do cíle, cíl byl už na sjezdovce u stanice lanovky. Doběhnul jsem na 9. místě se ztrátou 1:12 min. na 8. Honzu a jen 7 vteřin před tím 10. Láďou.

Měl jsem obrovskou radost, pocity skvělé, rezerva tam byla a umístění parádní, zase TOP 10 na takovém těžkém závodě, to se cení. Jen škoda, že v kategorii to stačilo jen na 5. místo a byl jsem bez medaile. Honza vyhrál svojí kategorii, je o rok starší. Musím ještě dozrát, já se té bedny v individuálu na Lipně snad nedočkám. Tak příště.

Ještě je třeba zmínit, tombola byla bohatá. První cena horské kolo cannondale, pak ještě vestavná trouba Mora, vysavač gorejne a spousta drobnějších cen, já nic nevyhrál.

Výsledky půlmaraton Lipno 2024
Fotografie ofic.

Moje výsledky na Lipenském půlmaratonu:

2024: čas 1:53:39 9. místo
2023: čas 1:32:22 10. místo (nová trať 18 km)

Celkem za týden 7 hod. aktivit

Tento týden jsem hodně odpočíval a vyplatilo se, půlmaraton v sobotu se mi běžel krásně. I po závodě jsem necítil velkou únavu.

4. TÝDEN

Tento týden asi bez závodění, tak ještě potrénuju a pak to pojede. 12.9 Písecká štafeta 5 km, 14.9. Besednice JBP 7.5 km, 28.9. Řečický půlmaraton JBP. Chtěl bych tam někam ještě nějaký horský běh dlouhý aspoň 30 km zážitkový, dokud je teplo, vyrazit do přírody.

út – rychl.intervaly 2x(600-500-400-300-200-100 P1,5) P3 s Pepou, běželo se mi lehce

pá – pokus o tempo. intervaly 2x2km , předtím 20 km šlapání na kole, to jsem blbec šel pak běhat s mrtvýma nohama, vůbec mě to nebavilo, tempo 3:51 a 3:52/km.

ne – dlouhý běh 18 km v Kleti (+674m), po delší době běh přes 2 hodiny

Celkem 5x běh 54 km, 1x kolo 19 km, 1x posilování
Celkem za týden 8 hod. aktivit

Za kalendářní měsíc srpen odběháno 214 km + cyklistika 165 km. Není to moc (proti loňsku a předchozím srpnům), i když je to letos nejvíc km, trochu jsem upozadil posilovnu přes léto a užíval jsem si hodně slunce na kole.